فروش کلمپه اصیل کرمان در وب سایت فروشگاه عمده کلمپه کرمان صورت می گیرد، کلمپه نوعی شیرینی مخصوص کرمانی می باشد و به عنوان سوغات کرمان شناخته می شود و سایز کلمپه مقداری کوچکتر از کلوچه های سنتی می باشد.
کلمپه کرمانی نوعی شیرینی بسیار خوش عطر و بو می باشد و کاملا کم کالری و بی ضرر می باشد و با پودر آجیل یا پودر سیاهدانه تزئین می شود و این شیرینی در بسته بندی های جعبه ای شیک به بازار عرضه و به کشورهای خارجی صادر می شود.

فروشگاه عمده کلمپه اصیل کرمان

بررسی مشخصات کلمپه اصیل کرمان

بررسی مشخصات کلمپه اصیل کرمان برای پخت و تهیه ی کلمپه اصیل کرمانی هرگز از روغن های مایع و یا روغن جامد استفاده نمی شود زیرا این روغن ها بوی نامطبوعی در کلمپه ایجاد می کنند و طعم این شیرینی اصیل را تغییر می دهند و در پخت این کلوچه سنتی از روغن زرد گاوی استفاده می کنند این روغن طعم بسیار دلنشینی در کلمپه ها ایجاد می کند و سبب ترد شدن آنها پس از پخت می شود و عطر کلمپه ها را چندین برابر می کند.

قسمت اعظمی از عطر و بوی خوش کلمپه به علت وجود هل در ترکیبات آن می باشد و در این کلوچه ی محلی از وانیل به عنوان طعم دهنده استفاده نمی کنند و همچنین در وسط این کلوچه ها خرما و مغز گردو قرار گرفته است و برای پخت کلمپه از خرماهای اصیل جنوبی استفاده می کنند.

همانطور که می دانید امروزه برای پخت اکثر شیرینی ها و کلوچه ها از فر گاز استفاده می کنند اما کلمپه شیرینی است که حتما باید در تنور پخته شود تا ترد و خوشمزه شود و اگر این شیرینی در فر پخته شود ممکن است مقداری حالت نرم و خمیری داشته باشد.

معمولا بر روی سطح کلمپه ها با قالب های خاص نقش و نگار زیبا ایجاد می کنند و سپی قسمت وسطی این کلوچه ها را با انواع آجیل ها و به ویژه گردو و پسته تزئین می کنند البته گاهی مواقع برای تزئین از دارچین و یا پودر هل استفاده می کنند.

فروشنده بهترین کلمپه اصیل کرمان

فروشنده بهترین کلمپه اصیل کرمان بسته بندی شیرینی های کلمپه حتما باید جعبه ای باشد و این شیرینی ها به صورت فله به فروش نمی رسند زیرا دارای خمیر بسیار ترد هستند و اگر به سرعت در جعبه های مخصوص شیرینی بسته بندی نشوند خرد می شوند.
قیمت شیرینی کلمپه به کیفیت روغن زرد به کار رفته در پخت این شیرینی و مرغوبیت خرما و آجیل موجود در آن بستگی دارد و هر چه که میزان خرمای این کلوچه ها بیشتر باشد قیمت آنها نیز گرانتر می شود و برای اطلاع از مشخصات کلمپه کرمانی و خرید آن به وب سایت فروش این کلوچه سنتی مراجعه نمایید.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *