شسرینی کلمپه سوغات کرمان

شیرینی کلمپه کرمان یکی از مهترین سوغات این استان می باشد که در حال حاضر به سراسر ایران ارسال می شود شما عزیزان می توانید از طریق این سایت هر نمونه کلمپه ای که بخواهید اعم از سنتی و یا صنعتی را در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین قیمت تهیه نمایید برای اطلاعات بیشتر با کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایید.

شسرینی کلمپه سوغات کرمان

انواع سوغات کرمان

کرمان علاوه بر شیرینی کلمپه از سوغات های زیادی بهره مند می باشد که ما در اینجا به پاره از آنها می پردازیم:

  • شیرینی کلمپه
  • کماچ سهن
  • خرما
  • پسته
  • گردو
  • قاووت
  • و..

نکته حائز اهمیت این است که خرمای استفاده شده در این شیرینی از نخلستان هایخود استان است، همچنین گردو و یا پسته ای که در این شیرینی به کار می رود از مناطق خود کرمان به دست می آید لازم به ذکر است که ادویه ها و گیاهان معطر از جمله زیره، قلم فور، گلاب و …هم از محصولات خود کرمان بوده و این از هنر کویرنشینان خونگرم است که از آنچه که در دسترس داشته اند برای پخت این شیرینی مقوی و بی ضرر بهره گرفته اندکه مزه اش پای دندان هر کسی که خورده است می ماند.
همانطور که می دانید کلمپه با نام کرمان شناخته شده و می شود، گفتنی است که هم اکنون در برخی استان های دیگر اقدام به تولید این شیرینی کرده اند اما نتوانسته اند با نوع کرمانی آن رقابت کنند و در این خصوص موفق نشده اند.

شسرینی کلمپه سوغات کرمان

صادرات شیرینی کلمپه

در حال حاضر کشور های عربی بیشترین خریداران کلمپه کرمان هستند و این شیرینی خوشمزه علاوه بر کشور های حاشیه خلیج فارس به افغانستان، آذربایجان، ترکیه و…صادر شده است شما عزیزان می توانید از طریق این سایت برای صادرات شیرینی خوشمزه کلمپه اقدام نمایید. لازم به ذکر است که کلمپه های صنعتی برای صادرات مورد استفاده قرار می گیرد همانطور که می دانید باید محصول دارای کد بهداشتی و  تاریخ میلادی باشد همچنین تاریخ تولید و انقضاء هم داشته باشند جعبه های کلمپه به صورت کارت های 5 کیلویی می باشد. البته انواع بسته بندی هم زیاد است که در مباحث بعدی به آن خواهیم پرداخت.

شسرینی کلمپه سوغات کرمان

شیرینی کلمپه کرمان

شیرینی کلمپه در کرمان در خیلی از کارگاه ها و کارخانجات هم به صورت سنتی و هم صنعتی تولید می شود که کیفیت سنتی همانطور که می دانید بالاتر از نوع صنعتی آن می باشد ام لازم به ذکر است که کلمپه صنعتی هم انواع متنوعی دارد که در مباحث قبلی به آن پرداخته ایم و کیفیت انواع صنعتی هم متفاوت می باشد برای تهیه بهترین نمونه سنتی و هم صنعتی از مشاوره رایگان کارشناسان مربوطه این سایت بهره ببرید.

شسرینی کلمپه سوغات کرمان

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *